سیم و کابل

سیم و کابل برق

سیم و کابل برق

توجه داشته باشید که در صنایع الکتریکی مرتبط با فروش سیم و کابل ، این مسئله یعنی فروش سیم و کابل برق بسیار حائز اهمیت می‌باشد همان گونه که در حوزه الکترونیکی به فروش رساندن قطعات الکترونیکی مسئله بسیار مهمی است در حوزه الکترونیکی نیز خرید سیم و کابل بسیار مهم است در حقیقت کابل و سیم همچون یک رسانا که جریان برق را از خود رد می کند عملکرد خود را نشان می دهد در حال حاضر خرید سیم و کابل برق در شمار زیادی از فروشگاه ها که به لوازم الکتریکی ربط دارد انجام می شود. فروش کابل و فروش سیم برق در صنایع مدرنیزه اهمیت بسیار زیادی دارد به طور کلی خرید و فروش سیم برق و سیم کابل دارای یک سری خصوصیات و ویژگیهای فوق‌العاده ‌ای است که افراد بایستی در رابطه با این مفاهیم آگاهی های زیادی را به دست آورند ما درین این مطلب می خواهیم تا برای شما در رابطه با سیم کابل، سیم برق، قیمت کابل برق، قیمت کابل، خرید کابل برق، فروش کابل، قیمت روز کابل، قیمت سیم و برق ساختمان، سیم افشان، سیم مفتولی، کابل افشان، انواع کابل برق، قیمت، کابل برق سه فاز، انواع سیم برق، سیم مسی، قیمت کابل افشان، دفترچه قیمت سیم، دفترچه قیمت کابل، کابل افشان، سیم ارت، کابل آیفون تصویری،کابل فرمان یا کابل کنترل و کابل زوجی یا کابل مخابراتی مباحثی را بیان کنیم.

سیم و کابل چیست ؟

در نظر داشته باشید که فروش کابل و سیم در حال حاضر بسیار زیاد است تا جایی که افراد متمایل به تولید انواع سیم و کابل روی آورده اند؛ بنابراین فروش انواع کابل برق و سیم برق بایستی در تمامی انواع گوناگون انجام شود. از جمله مولفه های بسیار مهم برای فروشندگان به فروش رساندن سیم و کابل بسیار با کیفیت می باشد. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید در حوزه فروش سیم و کابل فعالیتی داشته باشید بهتر است همواره به دنبال ارائه نمودن محصولاتی بسیار با کیفیت باشید تا از این طریق کاربران را نسبت به محصولات و خدمات خویش راضی نگه دارید.

برای انجام چنین کاری بایستی به خرید کابل و سیم با کیفیت بالا از برند معتبر موجود در بازار بخرید. در حال حاضر بسیاری از افراد به عنوان تولید کنندگان برتر در در زمینه تولید کابل و سیم های متنوع مشغول به فعالیت هستند؛ از همین رو می توانید نمونه های بی نظیری را در کشور و یا خارج آن مشاهده نمایید، بنابراین قادر هستید تا از طریق خریداری محصولات مورد نظر از برند های کاملاً معتبر و تولید کنندگان داخلی به فروش سیم و کابل داخلی بپردازید.

در همین راستا می ‌توان مسئله فروش کابل خارجی را نیز به میان آورد. بهتر است خرید خود را از فروشندگان برتر انجام دهید؛ زیرا خریداری از تولید کنندگان و فروشندگان معتبر تا حد زیادی می ‌تواند برای شما فوایدی را به دنبال داشته باشد. از جمله مزیت های یک خرید مناسب می ‌توان خرید محصولات کیفی بالا و پیشگیری از خرید دوباره به علت عدم کیفیت را بر شمرد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید بدانید سیم چیست؟ بهتر است بگوییم به منظور منتقل ساختن پتانسیل الکتریکی از قسمتی به قسمت دیگر معمولاً سیم های دارای رسانای الکتریکی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. بطور معمول سیم ها از نوعی رسانای الکتریکی و همچنین یک نوع عایق الکتریکی که به شکل روکش بر روی قسمت سیم واقع می شود تشکیل می گردند. در نظر داشته باشید که هادی سیم ها معمولاً جنس آلومینیومی و یا مسی دارد که گاهی ترکیبی از این دو می باشد. در واقع هدایت مس از آلومینیوم بهتر صورت می گیرد لذا سیم مسی دارای کارایی بهتری می باشد اما قیمت سیم مسی گران تر می باشد.

عایق سیم معمولاً تشکیل شده از مواد پلاستیکی است که نقش تامین نمودن ایزولاسیون الکتریکی سیم را ایفا می کند که پتانسیل الکتریکی از فضای پیرامون را نیز دارا است. به طور کلی هر یک از سیم ها با توجه به نوع کارایی در اشکال و ضخامت های گوناگونی تولید می شوند.

 

سیم و کابل برق

 

قیمت سیم و کابل

بهتر است بدانید قیمت سیم برق و قیمت کابل برق سه فاز با توجه به یکسری پارامتر های متعدد از سوی کارشناسان مشخص می شود، برای نمونه می توانیم بگوییم قیمت کابل برق با قیمت سیم متفاوت است، بگونه‌ ای که لیست قیمت سیم و لیست قیمت کابل کاملاً با هم متمایز می باشد. بهتر است بدانید سیم یکی از محصولاتی به شمار می رود که به لحاظ ساختاری بسیار ضعیف بوده بنابراین میزان قیمت سیم برق پایین تر می باشد؛ اما قیمت کابل و یا همان قیمت کابل برق با توجه به اینکه میزان قطر غلافی و قطر رسانا که معمولاً به دور آن می پیچند بیشتر است، لذا فروشندگان به هنگام به فروش رساندن سیم و کابل به متقاضیان بایستی به تمامی این نکات توجه کافی داشته باشند و همواره در تلاش باشند تا انواع سیم برق و کابل را برای متقاضیان آماده ساخته تا از این طریق مشتریان هم از نظر تنوع و کیفیت محصول و هم از نظر قیمت برای خرید کردن احساس خوبی داشته باشند. به طور کلی قیمت روز کابل و قیمت سیم برق و ساختمان بر اساس مولفه های گوناگونی همانند نوع برند تولید کننده و همچنین میزان کیفیت موجود در رسانا ‌های کابل برآورد می ‌شود؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت که فروش کابل و سیم بر اساس این که تولید کننده داخلی بوده و یا خارجی می تواند تاثیر بسزایی در قیمت سیم داشته باشد. از انواع سیم و کابل می توان سیم افشان، سیم مسی، سیم ارت، سیم مفتولی، کابل افشان، کابل آیفون تصویری اشاره نمود؛ بنابراین به خاطر داشته باشید که هر یک از این سیم ها ویژگی ها و کارایی خاص خود را دارند از همین رو این مسئله موجب می شود تا در قیمت نهایی یکسری تغییراتی حاصل شود.

کابل افشان چیست؟

اما در رابطه با پرسش کابل افشان چیست؟ باید بگوییم در واقع این سیم ها متشکل از یک سری رشته های بسیار نازک سیم می باشند که آن ها را به هم می پیچند؛ از همین رو بسیار منعطف می باشند. در واقع با توجه به قابلیت منعطف بودن بسیار خوب این نوع کابل معمولاً برای سیم کشی ساختمان از این نوع سیم استفاده می کنند.

سیم و کابل افشان

انواع سیم و کابل

کابل آیفون تصویری از جمله محصولاتی است که فروش بسیار خوبی در بازار دارد . با پیشرفت تکنولوژی و تصویری شدن آیفون منازل استفاده از این کابل ها بسیار بیشتر شد .

سیم ارت یا سیم اتصال به زمین از جمله محصولاتی است که از آن برای استفاده در برق کشی ساختمان ها به خصوص ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند بسیار مناسب است . از این محصول بیشتر برای پریز ها و برق کشی مکان هایی که نیاز به اتصال زمین دارند استفاده میشود .

کابل مفتولی

اولین کابل های تولید شده در بازار کابل مفتولی یا نیمه افشان NYY بوده است که از به هم تاباندن چند رشته سیم مفتولی تولید شدند. میزان انعطاف پذیری این کابل ها به نسبت کابل های افشان کمتر است اما هدایت جریان برق را به خوبی انجام می دهند. به این نوع کابل ، کابل خشک یا سخت هم می گویند، یکی از مناسب ترین هادی های موجود برای ساخت کابل های نیمه افشان مفتولی مس است، اما گاهی اوقات به دلیل قیمت این هادی یا مقاومت و سایر ویژگی ها می توان از آلومینیوم هم استفاده کرد.

 

سیم و کابل مفتول

سیم و کابل مفتول

خصوصیات فنی سیم و کابل برق

توجه به ویژگی ها و خصوصیات فنی سیم و کابل برق، می تواند شما را در انتخاب مرغوب ترین محصولات مورد نیازتان راهنمایی کند.

در ادامه تعدادی از این مشخصات فنی را برای شما بیان خواهیم نمود پس با ما همراه باشید:

  • کلاس هادی

از جمله ویژگی های اصلی هر سیم و کابل برقی کلاس هادی آن می باشد. در واقع فلز عبور دهنده جریان برق، معمولاً از جنس آهن، آلومینیوم و مس تولید می شود دارای گونه های متنوعی هستند که هر یک از این اشکال به یک دسته یا کلاس نامیده می شوند. به طور مثال؛ کلاس ها ممکن است به شکل مفتول، نیمه مفتول و یا افشان تولید شوند، که این امر در قیمت کابل و سیم بسیار موثر است. به طوری یک ویژگی تاثیرگذار در مشخص نمودن نرخ بازار محسوب می شود.

  • دامنه حرارتی در حالت خم شو

این ویژگی فنی سیم و کابل برق، در رابطه با کمترین و بیشترین میزان حرارتی است که محصول، توانایی قرار گرفتن در آن را دارد.

لذا با توجه به دمای کاری، محصولی را انتخاب نمایید که مناسب کارتان باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر با توجه به کار شما ممکن است سیم و کابل دائم در حال خم و راست شدن باشد، در اینجا باید به این ویژگی سیم و کابل دقت نمایید.

  • دامنه حرارتی در حالت نصب ثابت

اگر استفاده از سیم و کابل برق، در مکان های ثابت مانند؛ لوله های خرطومی در ساختمان ها و یا دستگاه های برقی انجام می‌شود، یعنی پس از نصب نمودن و در هنگام استفاده کردن از آن ثابت است،متقاضی با توجه به نیاز کاری خود، می‌تواند از این محصول در دمای سازگار با آن استفاده کند.

  • جریان مجاز و حداکثر جریان

جریان مجاز همانگونه که از اسم آن پیداست، یعنی جریانی که مجاز است دائم از سیم و کابل عبور کند. اما حداکثر جریان یعنی؛ بعد از گذراندن  از سیم محصول کاملاً نابود می‌شود. بنابراین در هیچ جایی نباید جریان از حد مجاز خود بگذرد و به سمت حداکثر جریان برود. با توجه به این مولفه سیم و کابل و با توجه به نیاز کاری خود می توانید یک محصول مرغوب را انتخاب نمایید.

مشخصات فنی سیم و کابل و کاربرد هر یک از آن ها به وسیله یک علامت اختصاری بر روی پوشش آنها که عایق سیم محسوب می شود علامت گذاری شده اند. دانستن و توجه نمودن به این مشخصات، در زمان انتخاب و خرید سیم و کابل برق لازم است.

شما می توانید لیست سیم و کابل ایرانی موجود در بازار را در سایت های معتبر جستجو نمایید و نسبت به یک خرید آگاه و مطمئن اقدام کنید.

بهترین سیم و کابل برق موجود در بازار

با توجه به برندها و مارک های گوناگون موجود در بازار،در صورتی شما می‌توانید یک خرید مطمئن و عاقلانه داشته باشید که هدف شما فقط برند و مارک تجاری سیم و کابل برق نباشد یعنی تمام این مولفه های گوناگون جهت یک خرید مطمئن را در نظر بگیرید.

گاهی ممکن است شرکت های تولید کننده بهترین سیم و کابل برق موجود در بازار نسبت به کیفیت محصولات خود دچار تغییراتی شده باشند که شما از آن بی خبرید لذا تنها با تکیه بر مارک و برند محصول نسبت به خرید خود اقدام نکنید.

قیمت سیم و کابل برق

هنگامی که مرغوب ترین برندهای سیم و کابل ایرانی را شناسایی کنید، می توانید یک خرید تضمینی انجام دهید. در این صورت محصول بی کیفیت را خریداری نخواهید کرد. با توجه به نقاط ضعف و قوت هر یک از شرکت‌های تولید کننده و رقابتی شدن بازار تولید، شما می توانید یک خرید ساده، آسان و با کیفیت داشته باشید.

در واقع قیمت سیم و کابل برق، با توجه به کیفیت و نوع محصول به کار رفته در آن ها معین می شود.

شما می توانید برای خرید انواع سیم و کابل با کارشناسان ما در تماس باشید

سخن پایانی

در یک جمع بندی کلی می خواهیم بیان کنیم که کابل چیست؟ معمولاً انواع کابل به منظور منتقل ساختن جریان برق قوی، متوسط و ضعیف مورد بهره گیری قرار می گیرد از این رو کابل های مختلف با توجه به نوع عملکرد دارای اهمیت بسیاری می ‌باشد و در تجهیزات برقی همواره از کابل استفاده می کنند. اما کابل چیست در پاسخ به این پرسش می توانیم بگوییم که کابل متشکل از چند سیم هادی الکتریکی بوده که به طور معمول در یک غلاف آن ها را جمع ‌آوری می ‌کنند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *