تابلو برق

طراحی و ساخت تابلو برق

طراحی و ساخت تابلو برق

اصول کلی طراحی و ساخت تابلو برق

برای ساخت تابلو برق و تولید تابلوهای برق حتما باید دقت شود که این تابلو چه نوع دستگاهی را می خواهد کنترل و راه اندازی کند. موارد و نکات زیادی برای ساخت و طراحی نقشه تابلو برق دستگاه تزریق باید در نظر گرفت ولی یک مورد  از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و ان ؛ نوع محصول تولیدی دستگاهه تزریق می باشد .

مجموعه الکترونصر با توجه به سابقه چندین ساله در ارتباط  با تابلوهای برق ؛ مفتخر به ارائه انواع خدمات تولید، تعمیر و فروش انواع تابلوهای برق مانند تابلو برق دستگاه تزریق پلاستیک(pp,ps) و… بهمراه پشتیبانی کامل  به شما عزیزان هستیم.

برای علم و تخصص پیدا کردن به صورت کلی  در مورد تابلوهای برق باید چند نکته در ارتباط با تابلو برقها را دانست . از جمله این نکات عبارتند از :

  1.  استانداردهای مربوطه ساخت تابلو برق : اولین  مورد در ارتباط با ساخت تابلو برق دستگاه تزریق پلاستیک و س تابلو های برق، استانداردهای مربوط به آنها می باشد. این اصول کلی و استانداردها عبارتند از درجه حفاظتی IP و درجه بندی جدا سازی محفظه ها و چگونگی مقابله با عوامل جوی و غیره.
  2.  اصول تخصصی ساخت تابلو برق: نکته دیگر شناخت کامل اصول تخصصی تابلوهای برق دستگاه تزریق پلاستیک است..این اصول عبارتند از مقادیر نامی همچون ولتاژ، جریان نامی و غیره.
  3.  تجهیزات الکتریکی ساخت تابلو برق: سومین مورد، شناخت تجهیزات الکتریکی است. جهت طراحی نقشه تابلو برق دستگاه تزریق و تولید این تابلو، باید تمامی تجهیزات الکتریکی را شناخته و عملکرد آنها را بدانیم و بتوانیم به درستی آنها را انتخاب کنیم.
  4.  تاسیسات الکتریکی ساخت تابلو برق: نکته دیگر به هنگام ساخت تابلو برق همچون تابلوی برق دستگاه تزریق پلاستیک؛ شناخت تاسیسات الکتریکی و داشتن دانش کافی جهت محاسبات مربوطه است.
  5. دانش طراحی مدار ساخت تابلو برق: در نهایت نیز باید علومی همچون حفاظت سیستم ها و رله را یاد گرفته؛ و و دانش کافی جهت طراحی مدارات فرمان داشته باشیم.

تابلو برق ستاره مثلث

 

ساخت تابلو برق

تابلوهای برق دستگاه تزریق پلاستیک، مجموعه ای است که تمامی لوازم برقی که کنترل کننده و محافظت کننده از یک دستگاه تزریق پلاستیک است، در آن جای داده شده است.

تابلوهای دستگاه تزریق پلاستیک، جعبه های فلزی هستند که کنترل این دستگاه اعم از شروع به کار و خاموشی آن،از طریق این باکس ها صورت می گیرد. مجموعه الکترونصر ،مفتخر است که با سالها تجربه، در بحث انواع تابلوهای برق دستگاه تزریق پلاستیک را به شما عزیزان ارائه می دهد.

جهت ساختن تابلوهای برق  ؛ نخست بایستی بخش های فیزیکی تابلو آماده شود.

پس از ساخت بخش های فیزیکی، مراحل دیگر همچون طراحی مدارات فرمان صورت میگیرد.

شرکت تولید کننده تابلو برق برای کارخانجات، عموماً بایستی این تابلوها را بر اساس سفارش مشتری طراحی و تولید نماید.

ادوات مختلفی  بر روی تابلوهای برق دستگاه تزریق پلاستیک نصب می شوند؛ متناسب با خواسته مشتری و سفارش ایشان است.

نکته مهمی که  هنگام ساخت تابلوهای برق صنعتی بایستی مد نظر قرار گیرد؛ این است که همیشه احتمال توسعه تابلو داده شده و برای این منظور، جای لازم در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال به هنگام ساخت تابلوهای برق دستگاه تزریق پلاستیک بهتر است تا جایی برای ترمینال های خروجی برق و یا فضای جهت نصب مدارات جدید در نظر گرفته شود.چون ممکن است در کارخانجات کوچک، دستگاه در بخشی از سال خاموش بوده در نتیجه این کار برای صرفه جویی صورت می‌گیرد.

 

تابلو برق فرمان

تابلو برق های قابل ارائه در فروشگاه الکترونصر

هزینه طراحی تابلو برق

هزینه طراحی تابلو برق با توجه به جنس لوازم و اهمیت و بزرگی پروژه تعیین میشود .فروشگاه الکترو نصر این ضمانت را به شما میدهد که هزینه ای که شما بابت طراحی تابلو برق میپردازد کاملا مقرون به صرفه باشد تا مشتری همیشگی این شرکت باشید .

به همین منظور شما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و بهترین مشاوره را در ارتباط با طراحی و ساخت تابلو برق دریافت نمایید

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “طراحی و ساخت تابلو برق

  1. علی گفت:

    خیلی عالی بود

  2. بازتاب: رضایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *