لوازم برقی ساختمان

لوازم برقی ساختمان

لوازم برقی ساختمان

بعد از اتمام روند ساخت و ساز در هر ساختمانی نوبیت به یک مرحله بسیار مهم می رسد که آن هم  برق کشی کردن ساختمان می باشد.  برق کشی ساختمان بسیار مهم و حساس می باشد و در دسته اقدام های پروژه های ساخت و ساز است که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. با در نظر داشت این نکته تمام کار های روزمره افراد با استفاده از برق انجام می شود می توانیم به این نکته پی ببریم که برق کشی صحیح و اصولی تا چه اندازه مهم می باشد.  لوازم برقی ساختمان که در سیم کشی های ساختمان به کار می روند و مود استفاده قرار می گیرند باید از بهترین نوع لوازم برقی باشند و به اسانی دچار خرابی نشوند.اگر در یک ساخاتمان لوازم برقی صنعتی با خرابی مواجه شود خرابی آن لوازم برقی صنعتی باعث قطعی برق در کل ساختمان می شود.ما در بلاگ الکترونصر به بررسی تعدادی از این لوازم خواهیم پرداخت.

لوازم برقی صنعتی

ساده ترین تعریفی را که می توان از برق صنعتی بیان کرد این است یعنی برقی که در امورات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. برق صنعتی هم در کارگاه ها و هم در کارخانه جات و حتی در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد و از کاربد های بسیار زیادی  برخوردار است. همانطور که از اسم این برق نیز می توان به این موضوع پی برد از این نوع برق بیشتر در امورات صنعتی استفاده می شود و اگر به دنبال دلیل ان هستید باید بگوییم که استفاده از این نوع برق ها در امورات صنعتی بسیار کارا تر و پر قدرت تر نسبت به برق معمولی می باشد.لوازم برق صنعتی از مسائل بسیار مهم در برق کش صنعتی می باشد و همواره به لوازم برق صنعتی با کیفیت تاکید بسیار زیادی می شود.

لوازم برقی ساختمان

 

 برای راه اندازی تجهیزات برق ساختمانی به چه ابزار هایی نیاز داریم

برای اینکه تجهیزات برق ساختمان  را راه اندازی کنیم به ابزار ها و وسایل کاری احتیاج داریک که  با کمک گرفتن از ان ها بتوانیم برق ساختمان را راه اندازه کنیم. اولین قدم در این مورد این می باشد که اقدام به خرید لوازم برقی کنیم ، در یک پروزه برق کشی خرید لوازم برقی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون هم کیفیت مهم است و هم قیمت لوازم برقی. قیمت لوازم برقی در پروژه های ساختمانی به علت اینکه عمده خریداری میشوند اندکی پایئین تر از سمت  نمایندگی های فروش تجهیزات برق ساختمان در نظر گرفته می شود.اگر به نمایندگی های فروش تجهیزات برق ساختمان مراجعه کنید متوجه خواهید شد که در خرید های کلی و عمده تخفیف های بسیار خوبی برای مشتری در نظر گرفته می شود. داشتن تجهیزات برق به صورت کامل و با کیفیت برای برق کشی صحیح و اصولی ساختمان بسیار مهم می باشدو همیشه در زمان انتخاب تجهیزات برق سعی کنید از برند های معتبر خرید خود را  انجام دهید چون لوازم برق کشی و یا لوازم سیم کشی ساختمان باید به گونه ای باشند که دچار اتصالی نشوند  و دلیل این امر این می باشد که هر گونه مشکل و اتصالی در لوازم سیم کشی ساختمان و یا لوازم برق کشی منجر به اتش سوزی و صدمات جبران ناپذیری می شود.

در ادامه به معرفی ابزار الاتی می پردازیم که جزوء لوازم برق کشی ساختمان می باشند و بدون آن ها پروژه برق ساختمانی به اتمام نخواهد رسید:

 •  متر که یکی از ابزار هایی  یا قعات لازم برای سیم کشی ساختمان که در دسته لوازم برق کشی ساختمان قرار دارد و بسیار مهم می باشد متر است. متر ابزاری است که در کار های فنی بسیار مهم می باشد  و انجام امور اولیه کار های فنی بون متر میسر نمی شود. شما با داشتن یک متر در پروزه های ساختمانی قادر خواهید بود تا فواصل منظم پریز ها را برای برق کشی مشخص کنید و این موضوع را تخمین بزنید که هر کدام از وسایل روشنایی منازل مسکونی در کجای خانه قرار داده شوند بهتر است.
  متر
 • چکش از دیگر قطعات لازم برای سیم کشی ساختمان چکش می باشد که در دسته ابزارالات برقی محسوب می شود که کار های تو کاری برقی را انجام می دهد و از چکش همواره برای ایمن سازی کردن جعبه های تقسیم برق استفاده می شود.
  چکش
 • پیچ گوشتی که در هنگام برق کشی خیلی کارا می باشند و داشتن پیچ گوشتی دوسو و چار سو در جعبه های مربوط به لوازم برق کشی بسیار مهم می باشد. چون از پیچ گوشتی ها برای کار های فنی برقی بیشتر استفاده می شود. پیچ گوشتی ها در کار های برقی حتما باید دارای دسته ها ی عایق شده باشند چون از خطر برق گرفتی جلوگیری می کند و پیچ گوشت عایق دار از قعات لازم برای سیم کشی ساختمان می باشد.
  پیچ گوشتی
 • سیم لخت کن، از قطعات لازم برای سیم کشی ساختمان و یا ابزار های ضروری در این مورد می توانیم به سیم لخت کن اشاره کنیم سیم لخت  کن ها از ابزار هایی هستند که برای برش دادن سیم و یا برش دادن قسمت محافظ دار سیم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
  سیم لخت کن
 • آلن، از ابزارالاتی که در اتمام کار پروز های  برق کشی مورد استفاده قرار می گیرد الن ها می باشد. زمانی که یک پرژه برقی به اتمام می رسد و نوبت به چک کردن نهایی می رسد از آلن ها برای سفت کردن و محکم کردن پیچ هایی که مخصوص لوازم های برقی هستند استفاده می شود.
  آلن
 • فیوز، یک قطعه و وسیله‌ای حفاظتی است که در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی کاربرد دارد و آن‌ها را در برابر افزایش غیرمجاز جریان الکتریکی محافظت می‌کند. اگر جریانی بیش از جریان نامی از فیوز بگذرد واکنش فیوز قطع جریان الکتریکی خواهد بود و با قطع جریان، دیگر قسمت‌ها آسیب نخواهند دید.
  فیوز مینیاتوری
 • کلید و پریز،در طراحی دکوراسیون اجزای متفاوتی نقش دارند که یکی اجزای کوچک اما تاثیرگذار آن کلید و پریز میباشد. در گذشته کلید و پریزها تنوع کمی داشتند، اما امروزه ما شاهد تنوع بسیار خوبی در طراحی آنها هستیم که به راحتی می توانیم نوع مناسب با طراحی دکوراسیون و قیمت مورد نظرمان را انتخاب کنیم. کلید و پریز یکی از لوازم الکتریکی ساختمان می باشد که برای کنترل (قطع و وصل ) یا انتقال جریان الکتریکی به کار می رود.
  کلید و پریز
 • سیم و کابل،  که در بازار به دو صورت سیم و کابل افشان و خشک با انعطاف پذیری بالا و سیم و کابل مفتول با انعطاف پذیری کم به ترتیب به فروش می رسند. نمونه افشان آن از کنار هم قرار گرفتن تعداد مشخصی از رشته های فلزی ساخته می شود و نمونه خشک آن از یک رشته فلزی تشکیل شده است.
  سیم و کابل
 • ترمینال، که در دو حالت ترمینال شاخه ای و ترمینال ریلی موجود است و برای ایجاد یک اتصال قوی و استاندارد بین دو سیم عموماً استفاده می شود.
  ترمینال شاخه ای

 

کالای برق ساختمان

کالای برق ساختمان از وسایل بسیار مهم در پروز ها ساختمانی می باشد که اگر کالای الکتریکی برق ساختمان از کیفیت حوبی برخوردار نباشد صدمات جبران ناپذیری ایجاد خواهد کرد. کالای الکتریکی برق ساختمان را بهتر است از نمایندگی های فروش ان تهیه کنید.

قیمت و خرید لوازم برق کشی ساختمان

این محصولات قیمت ثابتی ندارند با این حال در الکترو نصر این محصولات با بهترین قیمت و در سریع ترین زمان به دست شما میرسد . برای خرید کالای برق ساختمانی میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید .

سخن پایانی

استفاده از برق در کار های روزمره امری امکان ناپذیر است و می تواند گفت بیشتر روند کاری  افراد چه در ساختمان های مسکونی و چه در ساختمان های اداری با استفاده از برق انجام می شود. باید در هنگام برق کشی یک ساختمان از با کیفیت ترین و استاندارد ترین وسیله ها استفاده شود تا از خطرات و اتصالات برق در اینده جلوگیری شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *